• e-mail поддршка [email protected]
  • Јавете се за поддршка +8618928650351
    +8617786841049
×
Wholesale outdoor matching color ski jackets
Wholesale outdoor matching color ski jackets
Трговија на големо отворено појавување боја скијачки јакни

RN надворешно има 20 years experience in ski-wear production, customized processin with Napping, CK, jack wills, subaru, OSC, BOSS and other well-known enterprises and .The monthly output is about 30,000 парчиња & the annual output is about 300,000 pieces.Zero delay in delivery & international AQL2.5 standard shipment.The factory has more than 3000 квадратни метри,4 professional production teams, more than 10 outsourcing production lines,supporting you to design and sample customized production.

 

MOQ:1000 orders, Free proofing and reproduction

детали за производот Повратни информации сега

Трговија на големо отворено појавување боја скијачки јакни

Wholesale outdoor matching color ski jackets waterproof ,breathable and warm, inner lock temperature, outer cold,custom logo design,professional press for you to hot stamping logo, or embroidery, printing text and so on.Breathable and dehumidifying system, the inside of which adopts porous elastic breathable mesh cloth, which can quickly vent and dehumidify during strenuous exercise.After years of hard work, RN has established a woven garment team with the core of business department, r&d technology department, purchasing department, production department, quality control department and Marketing Department to produce down jackets, cotton-padded jackets and outdoor windbreaker.

стоковните параметри

име на производот Трговија на големо отворено појавување боја скијачки јакни
Фабрика RN OUTDOOR
инспекција стандарди AQL25
Време на испорака 50 парчиња - 10 дена, 300 парчиња - 20 дена
MOQ 50 парчиња,и 300 парчиња за бесплатен примерок цена
карактеристики Водоотпорен ,breathable and warm, inner lock temperature, outer cold,Comfortable texture of fabric

производот детали

custom logo design,professional press for you to hot stamping logo, or embroidery, printing text and so on;

Professional underarm breathable system, fast breathable and dehumidification, inside using porous elastic breathable mesh;

anti-wind gloves inside the cuffs are designed humanized, beautiful and fashionable, which can prevent the invasion of wind and snow.

    Ruiniu Облека копродукции, Ltd

  • тел:+86-0757-86269715
  • пратеник: +86-18928650351
  • Додај:3-ти кат, Xiyueqijian комплекс зграда, Leigang заедница, Guicheng Subdistrict, Окружниот Nanhai,провинцијата Гуангдонг,Кина
  Најчесто поставувани прашања 1.Дали сте фабрика или трговско друштво? S-GERT е професионална долу јакна и отворен производителот носат, со сопствени фабрики во Foshan. основана е во 2002, ние сме биле за производство на високо квалитетна облека за повеќе од 20 години. 2.Може да се прилагодите на производи? Да, можеме да се прилагодите на нашата облека според нашите customers'needs. Имаме господар шема со 30 години работно искуство. 3.Можеме да ги користиме нашите сопствени лого или дизајн? Да, ти можеш. Можете да не контактирате за повеќе детали. 4.Како за вашите MOQ? Нашите MOQ е 300 парчиња. 5.Која марка патент ги користите за оваа hardshell јакна за мажи? Ние ги користиме прво квалитет YKK ципа и SBS бренд, која може да се користи за илјадници пати. 6.Може ли да добијам јакна примерок за проверка на квалитет? Дали има некој надомест за тоа? Пред да се одржи редот, се бара примерок цена, ако цел е потврдена, пред-продукција примерок е бесплатно за вас. 7.Како можам да гарантирам за мојот квалитет на стоки и уплатата ми? Ние ја поддржуваме договор преку систем Alibaba трговија за осигурување и потпише официјалниот договор на Alibaba со целосна заштита за вашата нарачка. 8.Кој да контактирам ако имам проблем? Може да се соберат нашите продавници и да не контактирате преку Alibaba. Исто така можете да контактирате со нас преку е-маил.

Ознаки:
Испратите вашата порака до нас:
Прашање Сега
Прашање Сега