• e-mail поддршка [email protected]
  • Јавете се за поддршка +8618928650351
    +8617786841049
×
Three-in-one Functional outdoor windbreaker manufacturers
Three-in-one Functional outdoor windbreaker manufacturers
Three-in-one Functional outdoor windbreaker manufacturers
Три во едно Функционални производители на ветробрански отворено

RN outdoor focused on outdoor windbreaker , обична обработка на јакни со 20 годишно искуство. Соработуваме со многу познати брендови во Германија, Канада и Велика Британија како што е Волкл,OSC ,ЦК и така натаму. Нашата фабрика повеќе од 3000 квадратни метри, четири професионален тим за производство. Се надеваме дека можеме да изградиме деловна соработка .

 

MOQ:1000 orders, Free proofing and reproduction

детали за производот Повратни информации сега

Три во едно Функционални производители на ветробрански отворено

 

опис на производот

3 во 1 Functional outdoor windbreaker , can send distress signal without the signal in telephone when Outdoor adventure encountered a emergency situation. Firstly ,Underarmhole zipper design is waterproof and breathable in strenuous exercise.Secondly, the cuff and waist are adopted windproof design, which can effectively prevent the invasion of snow and wind, and better heat preservation;Can customize logo, size order for production.Our factory more than 4 production lines, outsourcing more than 10 production groups can operate at the same time, нула задоцнување & меѓународна стандардна пратка AQL2.5

Параметри на производот

Name: Три во едно Функционални производители на ветробрански отворено
Manufacturer: Ruiniu clothing
Test: AQL25
MOQ: 50 orders, 300 free samples
Време на испорака: 50 парчиња - 10 дена, 300 парчиња - 20 дена
Feature: transmit distress signal, ветроупорен, водоотпорен, дише

commodity function

Водоотпорен, anti-waterproof:Водоотпорен индекс до 10000mmH 2 ТИЕ, full piece of seam glue.

S.O.S :Distress signal transmission function device, necessary device for outdoor adventure.

Ветроупорен: General cold wind is difficult to pour in, effectively block the wind to protect against the cold.

Дише :Breathable index up to 10000G/m2/24HRS, во острото движење, може да ја забрза влагата што може да се дише, sweat easily discharge.

Product details

Distress signal transmitter, outdoor exploration more assured

Do not worry about contact foreign aid without the signal in telephone when Outdoor adventure encountered a emergency situation, you can directly press the distress signal transmitter or contact rescue workers.

Underarmhole zipper design

Underarmhole zipper design is waterproof and breathable in strenuous exercise. It can accelerate breathable moisture. The body is not sultry, and clothes do not stick to the body.

Windproof waist tape , wind-proof cuffs and strengthen wind-proof effect can enhance the warmth.

Wind-proof waist, wind-proof cuffs and strengthen wind-proof effect can enhance the warmth.

Информации за компанијата

Ruiniu Облека копродукции, Ltd

  • тел:+86-0757-86269715
  • пратеник: +86-18928650351
  • Додај:3-ти кат, Xiyueqijian комплекс зграда, Leigang заедница, Guicheng Subdistrict, Окружниот Nanhai,провинцијата Гуангдонг,Кина

 

 

Најчесто поставувани прашања

1.Дали сте фабрика или трговско друштво?

S-GERT е професионална долу јакна и отворен производителот носат, со сопствени фабрики во Foshan. основана е во 2002, ние сме биле за производство на високо квалитетна облека за повеќе од 20 години.

2.Може да се прилагодите на производи?
Да, можеме да се прилагодите на нашата облека според нашите customers'needs. Имаме господар шема со 30 години работно искуство.

3.Можеме да ги користиме нашите сопствени лого или дизајн?
Да, ти можеш. Можете да не контактирате за повеќе детали.

4.Како за вашите MOQ?
Нашите MOQ е 300 парчиња.

5.Која марка патент ги користите за оваа hardshell јакна за мажи?

Ние ги користиме прво квалитет YKK ципа и SBS бренд, која може да се користи за илјадници пати.

6.Може ли да добијам јакна примерок за проверка на квалитет? Дали има некој надомест за тоа?

Пред да се одржи редот, се бара примерок цена, ако цел е потврдена, пред-продукција примерок е бесплатно за вас.

7.Како можам да гарантирам за мојот квалитет на стоки и уплатата ми?

Ние ја поддржуваме договор преку систем Alibaba трговија за осигурување и потпише официјалниот договор на Alibaba со целосна заштита за вашата нарачка.

8.Кој да контактирам ако имам проблем?

Може да се соберат нашите продавници и да не контактирате преку Alibaba. Исто така можете да контактирате со нас преку е-маил.

 

Ознаки:
Испратите вашата порака до нас:
Прашање Сега
Прашање Сега