• e-mail поддршка [email protected]
  • Јавете се за поддршка +8618928650351
    +8617786841049
×
Men’s three in one waterproof jackets
Men’s three in one waterproof jackets
Men’s three in one waterproof jackets
Men’s three in one waterproof jackets
Men’s three in one waterproof jackets

RN outdoor- 20 years continue to focus on men's three in one waterproof jackets, ски следува, долу јакна, outdoor jacket, памук-поместена облека, clothing manufacturers, We cooperate with many famous brands such as CK, South Korea napping, итн. in OEM or ODM.

 

MOQ:1000 orders, Free proofing and reproduction

детали за производот Повратни информации сега

Men's three in one waterproof jackets

 

опис на производот

 

стоковните параметри

Name: men's three in one waterproof jackets
Manufacturing : Ruiniu clothing
Test: AQL25
MOQ: 50 orders, 300 free samples
Време на испорака: 50 pieces-10days, 300pieces-20days
карактеристики: Detachable, 3 kinds of wearing methods, fabrics to keep warm from the cold, Anti-splash water, wear-resistant.

 

commodity function

Flexibility: 3 ways to wear, free matching and inner Anti-splash water.

Water repellent: Waterproof surface, water repellent treatment, rainwater is hard to penetrate.

Ветроупорен: Општо, тешко е да се инјектира ладен воздух, effectively shielding the wind from the cold.

Дише: Accelerates venting and venting when violently moving.

 

Product details

Three-in-one removable windbreakers 3 ways to wear

Three-in-one removable windbreakers could flexible to choose Downs or Fleece. It could windproof, топлина, single wear, match wear in spring, autumn and winter seasons.

Loose rope cap design

The combination of windproof hoodie and unique windproof drawstring, that is effective to protect the body heat.

Seamlessly pockets

The pockets on the sides of the windbreakers are laser-cut, and then seamlessly bonded to the film. The articles are fashionable and perfect without burrs.

Информации за компанијата

 

Ruiniu Облека копродукции, Ltd

  • тел:+86-0757-86269715
  • пратеник: +86-18928650351
  • Додај:3-ти кат, Xiyueqijian комплекс зграда, Leigang заедница, Guicheng Subdistrict, Окружниот Nanhai,провинцијата Гуангдонг,Кина

 

Најчесто поставувани прашања

1.Дали сте фабрика или трговско друштво?

S-GERT е професионална долу јакна и отворен производителот носат, со сопствени фабрики во Foshan. основана е во 2002, ние сме биле за производство на високо квалитетна облека за повеќе од 20 години.

2.Може да се прилагодите на производи?
Да, можеме да се прилагодите на нашата облека според нашите customers'needs. Имаме господар шема со 30 години работно искуство.

3.Можеме да ги користиме нашите сопствени лого или дизајн?
Да, ти можеш. Можете да не контактирате за повеќе детали.

4.Како за вашите MOQ?
Нашите MOQ е 300 парчиња.

5.Која марка патент ги користите за оваа hardshell јакна за мажи?

Ние ги користиме прво квалитет YKK ципа и SBS бренд, која може да се користи за илјадници пати.

6.Може ли да добијам јакна примерок за проверка на квалитет? Дали има некој надомест за тоа?

Пред да се одржи редот, се бара примерок цена, ако цел е потврдена, пред-продукција примерок е бесплатно за вас.

7.How can I guarantee for my goods quality and my payment?

Ние ја поддржуваме договор преку систем Alibaba трговија за осигурување и потпише официјалниот договор на Alibaba со целосна заштита за вашата нарачка.

8.Кој да контактирам ако имам проблем?

Може да се соберат нашите продавници и да не контактирате преку Alibaba. Исто така можете да контактирате со нас преку е-маил.

 

 

Ознаки:
Испратите вашата порака до нас:
Прашање Сега
Прашање Сега