• e-mail поддршка [email protected]
  • Јавете се за поддршка +8618928650351
    +8617786841049
×
ODM Logo Single Layer Windproof Waterproof Outdoor Hooded  Men Work Jacket
ODM Logo Single Layer Windproof Waterproof Outdoor Hooded  Men Work Jacket
ODM Logo Single Layer Windproof Waterproof Outdoor Hooded  Men Work Jacket
ODM логото еден слој ветроупорен Водоотпорен Отворен маскирани мажи работат Јакна

RN outdoor- 20 years continue to focus on ODM Logo Single Layer Windproof Waterproof Outdoor Hooded Men Work Jacket , ски следува, долу јакна, outdoor jacket, памук-поместена облека, clothing manufacturers, We cooperate with many famous brand such as CK, South Korea napping etc. in OEM or ODM.

 

MOQ:1000 orders, Free proofing and reproduction

детали за производот Повратни информации сега

ODM Logo Single Layer Windproof Waterproof Outdoor Hooded Men Work Jacket

 

опис на производот

Single layer glue Customized outdoor Waterproof jacket - The whole piece of the seam mouth using the glue technology, each seam has a high-quality adhesive with strong adhesive strip, to prevent rain water through the seam slit into the immersion, convenient outdoor activities. Unique CNC laser laser technology for Seamless laser pocket , exquisite hairless edge, but also according to customer requirements for a variety of special cutting. Дизајн на ветроупорно лице на качулка,Избегнете повреда на лицето предизвикана од прекумерна брзина за време на скијачките спортови. Скриениот џеб на патент може да се чува и да се крие внатре,што е погодно и убаво.

 

стоковните параметри

Name: ODM Logo Single Layer Windproof Waterproof Outdoor Hooded Men Work Jacket
Manufactury: Ruiniu clothing
Test: AQL25
MOQ : 50 orders, 300 free samples
Време на испорака: 50 парчиња - 10 дена, 300 парчиња - 20 дена
карактеристики: ветроупорен, водоотпорен, дише, full seam sewing

 

commodity function

Waterproof -Full: Garment with seam glue processing.

Water repellent: Waterproof surface, water repellent treatment, rainwater is hard to penetrate.

Ветроупорен: General cold wind is difficult to pour in, effectively block the wind to protect against the cold.

Дише: It is speedy to breathability and draining while sporting fiercely.

 

commodity details

Дизајн на ветроупорно лице на качулка

Дизајн на ветроупорно лице на качулка,Избегнете повреда на лицето предизвикана од прекумерна брзина за време на скијачките спортови. Скриениот џеб на патент може да се чува и да се крие внатре,што е погодно и убаво.

Seamlessly pressed glue to prevent rain from entering the joints

The whole piece of the seam mouth using the glue technology, each seam has a high-quality adhesive with strong adhesive strip, to prevent rain water through the seam slit into the immersion, convenient outdoor activities.

Drawstring tightens the windproof hat design, fits the head windproof and warm, windproof hood and special windproof.

Laser laser technology for Seamless laser pocket

Unique CNC laser laser technology for Seamless laser pocket , exquisite hairless edge, but also according to customer requirements for a variety of special cutting.

The use of high-quality zippers, wind and waterproof, can withstand tens of thousands of pull-ups, but also according to customer requirements for the customized services of zippers.

 

Ruiniu Облека копродукции, Ltd

  • тел:+86-0757-86269715
  • пратеник: +86-18928650351
  • Додај:3-ти кат, Xiyueqijian комплекс зграда, Leigang заедница, Guicheng Subdistrict, Окружниот Nanhai,провинцијата Гуангдонг,Кина

 

Најчесто поставувани прашања

1.Дали сте фабрика или трговско друштво?

S-GERT е професионална долу јакна и отворен производителот носат, со сопствени фабрики во Foshan. основана е во 2002, ние сме биле за производство на високо квалитетна облека за повеќе од 20 години.

2.Може да се прилагодите на производи?
Да, можеме да се прилагодите на нашата облека според нашите customers'needs. Имаме господар шема со 30 години работно искуство.

3.Можеме да ги користиме нашите сопствени лого или дизајн?
Да, ти можеш. Можете да не контактирате за повеќе детали.

4.Како за вашите MOQ?
Нашите MOQ е 300 парчиња.

5.Која марка патент ги користите за оваа hardshell јакна за мажи?

Ние ги користиме прво квалитет YKK ципа и SBS бренд, која може да се користи за илјадници пати.

6.Може ли да добијам јакна примерок за проверка на квалитет? Дали има некој надомест за тоа?

Пред да се одржи редот, се бара примерок цена, ако цел е потврдена, пред-продукција примерок е бесплатно за вас.

7.Како можам да гарантирам за мојот квалитет на стоки и уплатата ми?

Ние ја поддржуваме договор преку систем Alibaba трговија за осигурување и потпише официјалниот договор на Alibaba со целосна заштита за вашата нарачка.

8.Кој да контактирам ако имам проблем?

Може да се соберат нашите продавници и да не контактирате преку Alibaba. Исто така можете да контактирате со нас преку е-маил.

Ознаки:
Испратите вашата порака до нас:
Прашање Сега
Прашање Сега